Wybierz kategorię
PS5 (2)
- Gry nowe (0)
- Akcesoria (1)
- Konsole (0)
PS4 (57)
- Gry nowe (9)
- Akcesoria (0)
Xbox Series X (5)
- Gry nowe (1)
- Akcesoria (2)
- Konsole (0)
PS3 (12)
- Gry nowe (0)
- Akcesoria (0)
Xbox360 (17)
- Gry nowe (0)
- Akcesoria (0)
PC (2)
- Gry nowe (2)
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Konto Bankowe ING
70 1050 1490 1000 0092 8530 0043
Statystyki
Gości online: 3
Informacje o produkcie
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Mass Effect Edycja legendarna PL - XBOX ONE / XBOX SERIES X
Dostępność: 24h
Platforma: XBOX ONE, XBOX SERIES X,
Gatunek: Akcja, RPG,
Nośnik: Blu-ray Disc, język polski ( dubbing )

Mass Effect: Legendary Edition to kompilacja zremasterowanych wersji trzech pierwszych odsłon kultowego cyklu gier RPG akcji pod tytułem Mass Effect. Za jej wydaniem stoi posiadająca prawa do marki firma Electronic Arts. Pakiet zawiera gry Mass EffectMass Effect 2 i Mass Effect 3 wraz ze wszystkimi wydanymi do nich DLC oraz bonusowe pakiety broni i pancerzy. Wycięto za to moduł multiplayer z „trójki”.

Akcja gier Mass Effect toczy się pod koniec XXII wieku. Odnalezienie starożytnej technologii opracowanej przez wymarłą rasę Protean pozwoliło ludzkości na spełnienie marzeń o lotach międzygwiezdnych, a w konsekwencji – zajęcie swojego miejsca w Cytadeli, czyli gigantycznej stacji kosmicznej stanowiącej centrum polityki, handlu i kultury dla całej Drogi Mlecznej.

Głównym bohaterem serii jest komandor Shepard. Jako pierwsze ludzkie Widmo, czyli specjalny agent strzegący pokoju w galaktyce, bohater (lub bohaterka, gdyż możemy wybrać płeć prowadzonej postaci) musi pokrzyżować plany innego Widma – Sarena, który zdradził Radę Cytadeli i sprowadził zagrożenie na Drogę Mleczną. Szybko okazuje się jednak, że Saren jest jedynie pionkiem, a prawdziwym, śmiertelnym niebezpieczeństwem dla wszystkich ras są Żniwiarze – antyczna rasa maszyn, która cyklicznie sterylizuje galaktykę z organicznego życia.

W drugiej odsłonie cyklu Shepard zawiera sojusz z organizacją Cerberus, by rozwiązać zagadkę zaginięć całych ludzkich kolonii, i trafia na trop rasy Zbieraczy, która próbuje przyspieszyć zbliżającą się wielkimi krokami inwazję Żniwiarzy. Tę ostatnią mamy natomiast okazję zobaczyć w trzeciej części serii, w której chcąc ocalić ludzkość i resztę ras, Shepard musi zdobyć jak najwięcej sojuszników, nim dojdzie do ostatecznej bitwy.

W grach zawartych w zestawie Mass Effect: Legendary Edition akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Motorem tych produkcji są rozbudowane zadania popychające fabułę do przodu, którym towarzyszą liczne misje poboczne. Po drodze do komandora Sheparda dołączają kolejni towarzysze, z którymi z czasem może nawiązywać przyjaźnie i romanse. Nasze centrum dowodzenia stanowi statek kosmiczny Normandia, którym podróżujemy, wybierając cele na mapie galaktyki. Poza tym jest to swego rodzaju mobilna baza, po której możemy swobodnie się poruszać w przerwach od wykonywania zadań, by wchodzić w interakcje z załogą.

Choć w drugiej i trzeciej części serii przemieszczamy się wyłącznie na piechotę, w ME1 otrzymujemy do dyspozycji również kołowy pojazd M35 Mako – kultowy wśród fanów serii z powodu fatalnego systemu sterowania. Choć w wersji zremasterowanej poprawiono ten element, miłośnicy starego Mako mogą pozostać przy znanym im modelu jazdy.

Ważnym elementem serii Mass Effect jest oczywiście walka. Starcia toczą się w czasie rzeczywistym, a w ich trakcie musimy nie tylko celnie strzelać (w arsenale znajdziemy głównie różne typy broni palnej), lecz również robić użytek z rozmaitych zdolności bojowych (np. przypominające telekinezę umiejętności biotyczne) oraz wydawać polecenia podkomendnym (choć drużyna Sheparda jest znacznie większa, na misje możemy zabierać jedynie dwoje towarzyszy). W zamian za eliminację adwersarzy i realizację zadań otrzymujemy punkty doświadczenia oraz awansujemy na kolejne poziomy, stopniowo rozwijając bohatera i towarzyszące mu postacie.

Warto przy tym pamiętać, że wiele problemów można rozwiązać poprzez rozmowę zamiast za pomocą siły. Ponadto często dokonujemy wyborów, które rzutują nie tylko na przebieg opowieści, lecz także na charakter naszej postaci oraz jej relacje z drużyną.

Wszystkie gry z pakietu obsługują rozdzielczość 4K w 60 klatkach na sekundę lub więcej. Odświeżone i ulepszone zostały modele postaci czy elementów otoczenia, tekstury, shadery, efekty świetlne i nie tylko. Poprawek doczekały się też liczne elementy gameplayu – celem twórców było unowocześnienie nieco archaicznej już formuły pierwszego Mass Effecta i ujednolicenie pewnych mechanik na przestrzeni całej trylogii. Poprawiono więc strzelanie i zarządzanie ekwipunkiem (w ME1), zmieniono balans zdobywania punktów doświadczenia, a także ulepszono kreator postaci. Usunięto też elementy Mass Effecta 3 zintegrowane z trybem multiplayer.

Pakiet ME Legendary Edition jest dostępny w polskiej wersji językowej, jednak pełen dubbing usłyszymy tylko w dwóch pierwszych grach z serii. W Mass Effect 3 znalazły się wyłącznie polskie napisy (tak jak było oryginalnie).

Cena
Ilość
209,00 zł
Galeria
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Aktualna Data: 2021-09-17 16:12
© NAMAX. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.