Towar dnia
Wybierz kategorię
PS5 (7)
- Gry nowe (3)
- Akcesoria (1)
- Konsole (0)
PS4 (201)
- Gry nowe (54)
- Gry używane (147)
- Akcesoria (0)
PS3 (21)
- Gry nowe (0)
- Akcesoria (0)
Xbox Series X (7)
- Gry nowe (1)
- Akcesoria (2)
- Konsole (0)
Xbox One (54)
- Gry nowe (12)
- Akcesoria (2)
Xbox360 (20)
- Gry nowe (0)
- Akcesoria (0)
PC (6)
- Gry nowe (6)
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Konto Bankowe ING
89 1050 1490 1000 0090 9258 2817
Statystyki
Gości online: 0
Informacje o produkcie
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Wolfenstein Youngblood PL - PS4
Dostępność: 24h
Platforma: PS4,
Gatunek: Akcja, Strzelanka,
Nośnik: Blu-ray Disc, język polski ( napisy )

Wolfenstein: Youngblood to kolejna część kultowego cyklu dynamicznych FPS-ów, który zapoczątkował gatunek pierwszoosobowych strzelanek, i czwarta odsłona serii Wolfenstein zrealizowana przez szwedzkie studio MachineGames. Youngblood nie powiela formuły liniowej jednoosobowej strzelaniny z poprzedniczek, zamiast tego serwując rozgrywkę dedykowaną głównie zabawie w kooperacji z przyjacielem.

Wolfenstein: Youngblood przenosimy się kilkadziesiąt lat do przodu od czasu wydarzeń przedstawionych w The New Colossus. Legendarny bohater poprzednich części, B. J. Blazkowicz, zniknął bez śladu, ale pałeczkę po nim przejęły jego córki: bliźniaczki Jessica i Sophie. Wcielając się w nie, lądujemy w opanowanym przez Trzecią Rzeszę Paryżu w latach 80., gdzie naszym głównym zadaniem jest wsparcie tamtejszego ruchu oporu w walce z okupantem. Głównym łotrem w Wolfenstein: Youngblood jest niemiecki generał Lothar – powstrzymanie go jest istotnym elementem gry.

W porównaniu z poprzednimi częściami przygotowanymi przez MachineGames fabułę w Wolfenstein: Youngblood zepchnięto na zdecydowanie dalszy plan. Wszystkie najważniejsze momenty gry nadal są jednak ukazywane na scenkach przerywnikowych. W trakcie rozgrywki możemy też bliżej poznać niektórych członków paryskiego ruchu oporu, a także przyjąć od nich poboczne zlecenia.

Tak jak poprzednie odsłony serii tworzone przez MachineGames, Youngblood prezentuje wyjątkowo dynamiczną akcję przedstawioną z perspektywy pierwszej osoby. Deweloperzy oddali nam do dyspozycji szeroki arsenał śmiercionośnych broni, przy pomocy którego przedzieramy się przez fale zarówno zwyczajnych nazistów, jak i superżołnierzy czy robotów. Siostry Blazkowicz w trakcie gry wykorzystują zaawansowane technologicznie pancerze wspomagane. Pozwalają one między innymi na wykonywanie podwójnych skoków czy amortyzowanie upadków z dużych wysokości. Każdy pancerz może też być wyposażony w specjalne urządzenia pozwalające np. na miażdżenie przeciwników lub korzystanie z kamuflażu ułatwiającego skradanie się.

Tym, co wyróżnia tę odsłonę, jest skupienie się na kooperacji – gra została zaprojektowana w taki sposób, by najwięcej frajdy dawać podczas wspólnej zabawy ze znajomym. Siostry mogą planować zasadzki, atakować przeciwników z różnych stron, wspierać się okrzykami w trakcie walk, a także pomagać sobie, jeśli któraś z nich zostanie powalona na ziemię przez wrogów. W Wolfenstein: Youngblood dysponujemy wspólnym zapasem żyć dla obu sióstr; utrata ich wszystkich jest równoznaczna z przegraniem misji, aczkolwiek w trakcie rozgrywki możemy odnajdywać skrzynie z nowymi życiami. Warto zaznaczyć, że kooperacja z innym graczem nie jest obowiązkowa – kampanię w Wolfenstein: Youngblood możemy w całości lub częściami przechodzić z siostrą sterowaną przez sztuczną inteligencję. AI może oczywiście brać udział w walkach lub leczyć naszą postać, ale nie możemy jej wydawać żadnych zaawansowanych poleceń.

Inną ważną nowością w Wolfenstein: Youngblood są częściowo otwarte mapy. Ulice Paryża nie mają liniowej struktury, tylko premiują pomysłowość i odnajdywanie alternatywnych dróg do celu. Do przeciwników czy miejsc zaliczania misji możemy docierać np. przechodząc przez kanały czy wąskie uliczki. Mapy mają też wertykalną strukturę - możemy wskakiwać na dachy czy przekradać się nad głowami przeciwników. Do wielu dzielnic Paryża powracamy wiele razy, żeby zająć się nowo otrzymanymi pobocznymi zadaniami, lub żeby odnaleźć nowe sekrety, których w grze jest istne zatrzęsienie (dokumenty, kasety magnetofonowe, okulary 3D, skrzynie z lootem i inne).

Wolfenstein: Youngblood znalazły się pewne elementy RPG. Każda z sióstr zdobywa XP i może awansować na wyższe poziomy doświadczenia. Odblokowuje to dostęp do nowych aktywnych i pasywnych umiejętności. Przeciwnicy również mają określone poziomy doświadczenia. Zaatakowanie zbyt silnego wroga może doprowadzić do nagłego zgonu i konieczne może być wcześniejsze rozwinięcie sterowanej postaci. Gra umożliwia również ulepszanie posiadanych broni - możemy zwiększać ich celność, szybkostrzelność i zadawane obrażenia.

Youngblood zostało stworzone przy użyciu tej samej technologii, co Wolfenstein II: The New Colossus. Wszelkie zmiany w oprawie audiowizualnej są więc ograniczone do samej stylistyki. Ta z kolei czerpie garściami z epoki, w której toczy się fabuła. Youngblood nie brakuje więc syntezatorów i jaskrawych barw – a wszystko zostało tu przerobione tak, by pasować do świata opanowanego przez nazistów. Interesująca jest także warstwa audio - z racji tego, że akcja gry toczy się w latach 80-tych możemy np. posłuchać piosenek stylizowanych na popularne muzyczne hity z tamtego okresu.Cena
Ilość
89,00 zł
Galeria
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Aktualna Data: 2021-05-10 05:54
© NAMAX. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.