Towar dnia
Wybierz kategorię
PS5 (7)
- Gry nowe (3)
- Akcesoria (1)
- Konsole (0)
PS4 (201)
- Gry nowe (54)
- Gry używane (147)
- Akcesoria (0)
PS3 (21)
- Gry nowe (0)
- Akcesoria (0)
Xbox Series X (7)
- Gry nowe (1)
- Akcesoria (2)
- Konsole (0)
Xbox One (54)
- Gry nowe (12)
- Akcesoria (2)
Xbox360 (20)
- Gry nowe (0)
- Akcesoria (0)
PC (6)
- Gry nowe (6)
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Konto Bankowe ING
89 1050 1490 1000 0090 9258 2817
Statystyki
Gości online: 0
Informacje o produkcie
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
The Outer Worlds PL - PS4
Dostępność: 24h
Platforma: PS4,
Gatunek: Akcja, RPG,
Nośnik: Blu-ray Disc, język polski ( napisy )

The Outer Worlds jest pierwszoosobową grą RPG w realiach science fiction. Opracowało ją studio Obsidian Entertainment, czyli zespół, w którego portfolio można znaleźć takie produkcje jak Star Wars: Knights of the Old Republic II - The Sith LordsFallout: New Vegas czy seria Pillars of Eternity. Została wydana przez Private Division – pod tą marką firma Take-Two Interactive pomaga niezależnym deweloperom. Pieczę nad tym tytułem objęli Leonard Boyarsky oraz Tim Cain, czyli deweloperzy, którzy kierowali pracami nad pierwszą odsłoną cyklu Fallout. Inspiracje tą serią (a zwłaszcza grą Fallout: New Vegas) są wyraźnie widoczne w The Outer Worlds.

The Outer Worlds rozgrywa się w XXIV wieku i ukazuje retrofuturystyczną wizję przyszłości, kiedy ludzkość ruszyła na podbój kosmosu, choć jej kultura i technologia przywodzą na myśl lata 40. XX wieku. Miejscem akcji jest odległa kolonia w układzie Arkadia (ang. Halcyon), do którego skierowano dwa statki z osadnikami. Gracz wciela się w członka załogi drugiej z tych jednostek, która z niewiadomych przyczyn zboczyła z kursu i zaginęła na kilkadziesiąt lat, pozostawiając tysiące zahibernowanych osadników na pastwę losu.

Przygoda rozpoczyna się, gdy bohatera (lub bohaterkę) z wieloletniego uśpienia budzi naukowiec Phineas Welles. Protagonist(k)a dowiaduje się od niego, że kolonii – jakoby zarządzanej nieudolnie przez skrajnie biurokratyczne korporacje – grozi zagłada, a jedyną szansą na ratunek jest znalezienie sposobu, by wybudzić z hibernacji inżynierów i innych specjalistów, którzy składali się na załogę naszego statku.

Mimo tak zarysowanej sytuacji gracz ma dużą swobodę w kształtowaniu sytuacji w Arkadii i nie musi przyłączać się do Wellesa. Nic nie stoi na przeszkodzie, by np. zdradzić naukowca i sprzymierzyć się z korporacjami. Tym samym przygoda może zakończyć się na wiele odmiennych sposobów.

The Outer Worlds akcję ukazano wyłącznie z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Motorem gry są zadania główne i poboczne, które bohater może wykonywać w pojedynkę lub wraz z towarzyszami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję (jednym lub dwoma wybranymi spośród szóstki bohaterów). Postacie te, dołączające do protagonisty w toku przygody, mają własne historie i motywacje (powiązano z nimi odrębne misje podobne), a także indywidualne umiejętności. Zabrakło natomiast opcji romansowania z kompanami. By lepiej ich poznać, warto rozmawiać z nimi na pokładzie statku kosmicznego Zawodny (ang. Unreliable), który służy nam za bazę wypadową i środek transportu po Arkadii.

Na świat gry składa się szereg średnich rozmiarów obszarów rozrzuconych po układzie planetarnym. Są to zazwyczaj otwarte przestrzenie na powierzchniach księżyców i planet, które wypełniono lokacjami pokroju miast, opuszczonych fabryk czy obozów bandytów. Spotkać tam można zarówno postacie neutralne, które zlecają zadania i świadczą usługi, jak i licznych przeciwników w rodzaju zbuntowanych robotów czy agresywnych zwierząt.

Walki toczą się w czasie rzeczywistym i sposobem wykonania przypominają gry z gatunku FPS. Poza bronią dystansową (np. pistoletami, strzelbami, karabinami plazmowymi) używać w nich można oręża do walki w zwarciu (mieczy, pałek, toporów etc.). Dla graczy, którzy stronią od dynamicznej akcji, przygotowano możliwość spowalniania czasu, która nieznacznie upodabnia potyczki do tych z gier wyposażonych w system turowy. Oprócz tego przeciwników można omijać, skradając się. Ponadto wielu sytuacji konfliktowych da się uniknąć przy wykorzystaniu umiejętności perswazji.

W miarę postępów protagonist(k)a zdobywa punkty doświadczenia i awansuje na kolejne poziomy. Z każdym z nich rozwija swoje umiejętności (jest ich kilkanaście, np. broń ciężka, uniki, medycyna, kłamstwo), a także odblokowuje atuty (perki), dzięki którym zdobywa specjalne bonusy. Charakterystycznym elementem systemu rozwoju postaci w The Outer Worlds są wady. Gra monitoruje sytuacje, w których gracz słabiej sobie radzi, i co jakiś czas proponuje nałożenie na protagonist(k)ę związanych z nimi kar – nagrodą za akceptację takiej oferty jest możliwość zdobycia dodatkowego atutu.

The Outer Worlds oferuje wyłącznie tryb fabularny dla pojedynczego gracza.

Gra powstała z użyciem technologii Unreal Engine. Cechą szczególną oprawy graficznej The Outer Worlds jest jaskrawa kolorystyka, którą zastosowano przede wszystkim przy tworzeniu krajobrazów Arkadii.Cena
Ilość
89,00 zł
Galeria
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Aktualna Data: 2021-05-10 07:25
© NAMAX. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.