Towar dnia
Wybierz kategorię
PS4 (79)
- Gry nowe (0)
- Akcesoria (0)
PS3 (38)
- Gry nowe (0)
- Akcesoria (0)
Xbox360 (31)
- Gry nowe (0)
- Akcesoria (0)
Xbox One (28)
- Gry nowe (0)
- Akcesoria (0)
PSP (1)
- Akcesoria (1)
PC (8)
- Gry nowe (8)
Wyszukiwarka


Zaawansowane wyszukiwanie
Konto Bankowe ING
89 1050 1490 1000 0090 9258 2817
Statystyki
Gości online: 0
Informacje o produkcie
Kliknij aby zobaczyć zdjęcie w oryginalnej wielkości
Assassin's Creed Odyssey PL - Xbox One
Dostępność: 24h
Platforma: Xbox One,
Gatunek: Akcja, Skradanka,
Nośnik: Blu-ray Disc, język polski ( napisy )

Assassin's Creed Odyssey to dziesiąta główna odsłona bestsellerowego cyklusandboksów zapoczątkowanego w 2007 roku. W przeciwieństwie do poprzednich części serii, które były grami akcji, omawiana produkcja wykonała silny zwrot w stronę gatunku RPG, upodabniając się do gryWiedźmin 3: Dziki Gon. Przemierzając antyczną Grecję, gracz m.in. podejmuje wybory moralne w misjach, odgrywa postać w interaktywnych dialogach i awansuje na kolejne poziomy doświadczenia. Za powstanie tytułu odpowiada znajdujące się w Quebec wewnętrzne studio firmy Ubisoft, które korzystało z pomocy wielu innych oddziałów tego francuskiego wydawcy.

Akcja Assassin's Creed Odyssey rozpoczyna się w 431 roku przed naszą erą, u progu konfliktu pomiędzy Spartą i Atenami, w podręcznikach historii utrwalonego jako wojna peloponeska. Przed rozpoczęciem zabawy wybieramy jedną z dwóch postaci – Aleksiosa lub Kassandrę, będących wnukami słynnego spartańskiego króla Leonidasa. Zostali oni jednak w młodości wyklęci przez swoją ojczyznę i wygnani; poznajemy ich, gdy już jako dorośli ludzie zarabiają na życie jako najemnicy. Początkiem opowieści – tytułowej odysei – jest moment, kiedy bohater(ka) podejmuje się niebezpiecznego zlecenia, które nieoczekiwanie otworzy mu/jej drogę do odzyskania rodziny.

W odróżnieniu od wcześniejszych gier spod szyldu Assassin's Creed, fabuła Odyssey jest w pewnym stopniu nieliniowa. W toku zmagań podejmujemy wybory rzutujące na przebieg i zakończenie scenariusza – wprawdzie nie możemy zmienić losów świata, ale dokonywane przez nas wybory mają przełożenie na losy najbliższych Aleksiosa/Kassandry. Historia jest przekazywana poprzez interaktywne przerywniki filmowe, w których deweloperzy po raz pierwszy w dziejach serii dali graczom możliwość wybierania kwestii dialogowych (odgrywania roli).

Na osobną wzmiankę zasługuje fakt, że w Assassin’s Creed Odyssey pojawiają się postacie historyczne. Są to przede wszystkim filozof Sokrates, dokumentujący nasze poczynania historyk Herodot, Hipokrates (znany jako ojciec współczesnej medycyny) czy przywódca ateńskiej demokracji, Perykles. Niemniej jednak osią fabuły wciąż jest fikcyjny konflikt między asasynami (reprezentowanymi tutaj przez ród głównej postaci) i manipulującymi światem templariuszami (w starożytnej Grecji zorganizowanymi w kult Kosmosa), w którym niebagatelną rolę nadal odgrywają artefakty wymarłej Pierwszej Cywilizacji.

Assassin's Creed Odyssey akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Gra oddaje do naszej dyspozycji rozległy otwarty świat, obejmujący niemal cały obszar starożytnej Grecji. Składa się nań wiele regionów, zróżnicowanych pod kątem krajobrazu, gęstości zaludnienia czy poziomu trudności. Oprócz Attyki, której centrum stanowią Ateny, a także Lakonii, gdzie mieści się Sparta, na odwiedzenie czekają między innymi Macedonia, Delfy (siedziba słynnej wyroczni), zapraszająca do sportowej rywalizacji Olimpia czy wyspa Kreta, na której mieszczą się ruiny w Knossos.

Po tej „piaskownicy” możemy podróżować zarówno na grzbiecie wierzchowca, jak i pieszo – co uatrakcyjnia będący wizytówką serii system parkouru, dzięki któremu można sprawnie i efektownie pokonywać przeszkody terenowe. Poza tym w grze powraca morska żegluga, upodabniając nieco AC Odyssey do wydanego w 2013 roku Assassin’s Creed IV: Black Flag. Oddany do naszej dyspozycji statek, Adrestię, można modyfikować, zmieniając jego wygląd i wyposażenie. W toku rozgrywki możemy też rekrutować załogę (np. spośród oszołomionych wrogów), a każdy jej członek posiada unikalne zdolności, które wpływają na nasz możliwości w trakcie bitew z jednostkami wroga. Co ciekawe, żeglugę uatrakcyjniają szanty śpiewane po grecku przez naszych podkomendnych.

Na lądzie natomiast z przeciwnościami losu radzimy sobie, stawiając na podejście skradankowe lub wdając się w otwarte starcia (zależnie od preferencji). Jeśli zdecydujemy się na ciche rozwiązanie, możemy skorzystać z dobrodziejstw zapewnianych przez grot włóczni Leonidasa – prastary artefakt, który zastępuje znane z wcześniejszych odsłon cyklu ukryte ostrze. Owa broń zapewnia też Aleksiosowi i Kassandrze specjalne zdolności pokroju potężnych ataków czy błysku oślepiającego pobliskich wrogów. Przydają się one w trakcie pojedynków w zwarciu, podczas których robimy użytek z różnych rodzajów broni białej; możemy też strzelać z łuku. Ponadto w grze pojawiają się bitwy na dużą skalę, z udziałem maksymalnie trzystu jednostek, a kiedy złamiemy prawo, naszym tropem podążają łowcy głów, których zabijamy, by piąć się w hierarchii najemników.

W zamian za eliminację przeciwników, wykonywanie zadań (głównych i pobocznych) czy eksplorowanie świata otrzymujemy punkty doświadczenia, a po zebraniu odpowiedniej ich liczby – awansujemy na kolejne poziomy. Angażowanie się w aktywności poboczne jest konieczne, by popychać do przodu fabułę i otwierać sobie bezpieczny wstęp do coraz bardziej „zaawansowanych” rejonów świata. Każdy awans podnosi bowiem statystyki postaci i daje jej szansę rozwijania wspomnianych specjalnych zdolności, podzielonych na trzy drzewka: łowcy, wojownika i zabójcy. Ponadto bardzo istotną rolę w zwiększaniu potencjału bojowego Aleksiosa/Kassandry pełni zdobywanie coraz lepszego rynsztunku (broni i elementów pancerza) oraz jego ulepszanie.

Assassin’s Creed Odyssey działa w oparciu o technologię AnvilNext 2.0 – tę samą, która napędzała trzy poprzednie części serii. Trójwymiarowa grafika prezentuje wysoką jakość; mowa tak o realistycznie animowanej wodzie oraz pełnym detali otoczeniu, jak i o szczegółowych modelach postaci. Ponadto zabawie towarzyszy klimatyczna ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Joego Hensona i Alexisa Smitha.



Cena
Ilość
79,00 zł
Galeria
Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
Subskrypcja
Chcesz otrzymywać informacje o nowościach w naszym sklepie?
Wpisz swój adres e-mail!



Dołącz do nas na FB
Najczęściej oglądane
Najczęściej kupowane
Aktualna Data: 2020-09-26 11:24
© NAMAX. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.